Old Boys BĂIȚA – SPORT TEAM Baia Mare

Old Boys BĂIȚA 3 - 5 SPORT TEAM Baia Mare
06 Oct 2023 - 17:00Baita
Meciul revanșă dintre cele două echipe s-au desfășurat vineri 06.10.2023, pe terenul din Băița(în meciul anterior disputat în 24.08.2023, scorul a fost 2-1 pentru Sport Team)
Prima repriză a fost la discreția echipei oaspete, care a marcat de trei ori, respectiv de două ori prin Bogdan Bîrle și Cristian Bărbos.Echipa din Băița a irosit și ea o ocazie clară de a reduce scorul, însă portarul Edy Costin a scos o minge în extremis, astfel prima repriză se termină 3-0 pentru cei de la Sport Team.
În repriza doua, meciul a fost mai echilibrat, ambele echipe reușind să înscrie goluri, care mai de care mai frumoase.De remarcat că, în min. 55, la scorul de 4-0, gol marcat de Bogdan Bîrle pentru Sport Team, coechipierul său, Daniel Gheighiș a ratat o lovitură de la 11 m.
A urmat încă un gol înscris de băimăreni, prin Florin Florea(5-0, min 60), după care echipa din Băița, pe fondul unei relaxări a echipei oaspete, reușește să marcheze trei goluri consecutive, prin Rațiu Călin, Ivașciuc Alexandru și Berti Vakon, reducând scorul la 5-3, timp în care echipa din Baia Mare a ratat și ea încă două ocazii de a-și mări avantajul.Astfel, meciul se încheie 5-3 pentru Sport Team.
Arbitrajul a fost asigurat de Cristian Gheighiș, Rebeka Moldovan și Denis Marchiș.