Smart Boys Baia Mare- Sport Team Baia Mare

Smart Boys Baia Mare 6 - 6 Sport Team Baia Mare
12 Jul 2024 - 18:00COAS
Meciul a fost considerat ca revanșă la cel jucat între cele două echipe în 12.04.2024, când cei de la Sport Team Baia Mare au câștigat cu 6-2 (3-1).
În partida de vineri 12.07 2024, echipa Smart Boys s-a pregătit bine să înfrunte echipa Sport Team Baia Mare, având în lot câțiva jucători noi și cu experiență, și chiar au reușit să joace foarte bine, având scorul la un moment dat 5-2 (3-1 în prima repriză).
Primul gol al partidei a fost marcat de Birle Bogdan (Sport Team Baia Mare) și l-a dedicat colegului de echipă, Cristi Barbos accidentat.
Cei de la Sport Team Baia Mare, cu mulți jucători lipsă plecați în vacanță, iar atacantul Cristi Barbos accidentat, nu au reușit să ,,țină”” piept gazdelor, însă după minutul 60, s-au concentrat mai bine pe joc și până în min 85, reușesc egalarea, și chiar să conducă cu 6-5.
La o fază care nu părea un pericol pentru oaspeți, Radu Crăciun șutează puternic de la aprox. 20 m, iar portarul de la Sport Team Baia Mare, Edy Costin, respinge cu greu, însă mingea intră în propria poartă și Smart Boys reușește egalarea în min. 88.(6-6), scor cu care se încheie meciul, rezultatul fiind echitabil.
Teren Coaș
Marcatori:
Smart Boys:
Bogdan Epure 3, Răzvan Pop, Alex Dragoș și Radu Crăciun.
Sport Team:
Birle Bogdan -4 și Alin Găvrila -2.
Arbitraj:Gabriel Pante, Daiana Lung și Andrei Bucur.
Echipele:
Smart Boys:Mihai Lexutan, Dani Dragoș, Raul Nan, Alin Ardelean, Călin Fărcaș, Radu Crăciun, Ovidiu Szopka, Cătălin Blidar, Radu Biba, Răzvan Pop, Marian Ruben, Alex Dragoș și Bogdan Epure.Antrenor Ovidiu Szopka.
Sport Team Baia Mare: Edy Costin, Gheorghe Mateaș, Filip Maxim, Vasile Terec (cpt.), Cristian Ciurescu, Alin Gavrilă, Ionuț Pop, Ștefan Dărăban, Daniel Gheighiș, Florin Florea, Bogdan Bîrle și Nicolas Gavrilă.
Antrenor Ioan Marchiș.
Pentru Sport Team Baia Mare urmează o binemeritată vacanță, iar după 15 august vor fi reluate meciurile și participarea la Memorialul ,,Alexandru Bela”, organizat de către Atletic Old Boys Mocira.