SPORT TEAM-OLD BOYS BĂIȚA

SPORT TEAM 4 - 0 OLD BOYS BĂIȚA
14 Jun 2024 - 18:00Băita
Meciul s-a disputat vineri 14 iunie 2024, pe terenul din Băița.
Prima repriză a fost foarte echilibrată, ambele echipe având mai multe ocazii de a marca.
Cei care deschid scorul, sunt băimărenii, în min. 21, prin Rareș Pop-Popescu, care după mai multe driblinguri ,,specifice lui” plasează mingea în stânga portarului echipei din Băița.(1-0)
Repriza a II-a a fost la discreția echipei Sport Team, care cu mai mai multă experiență în jocurile pe teren mare, a reușit sa înscrie de trei ori prin Alin Gavrilă, Ciprian Coste și Gheorghe Mateaș, toate în urma unor faze fixe.(4-0 min.80)
În ultimele zece minute de joc, echipa din Băița a avut mai multe ocazii de a marca, cea mai mare, prin Alexandru Ivasuc, care trimite de la aprox. 30 m., o ,,torpilă” la poarta aparată de Ionuț Pustai, scoasă de sub bară, în extremis, și de asemenea prin Sorin Bozântan de două ori, însă Ionuț Pustai a ,,fost la post” de fiecare dată.
În minutul 85, la un contraatac al celor din Băița, același Sorin Bozântan, reușește golul de onoare, printr-un șut de la marginea suprafeței de poartă, și scorul final devine 4-1.
Arbitraj foarte bun asigurat de o brigadă feminină formată din: Ileana Zubascu, Daiana Lung și Kinga Muntean.

Echipele:

SPORT TEAM: Ionuț Pustai, Gheorghe Mateaș, Vasile Terec, Marius Cardoș, Cristian Ciurescu, Alin Gavrilă, Ovidiu Dărăban, Rareș Pop-Popescu, Ștefan Dărăban, Ciprian Coste, Bogdan Trif, Dorin Pop, Cristian Barbos, Bogdan Bîrle, Ioan Marchiș și Adi Purda.
Antrenor: Ioan Marchiș.

OLD BOYS BĂIȚA: Andrei Purda, Sebastian Foran, Marius Boiciuc, Andrei Pintea, Raynold Dicsi, Patrik Mogia, Alexandru Ivasuc, Aaron Sebeschi, Adrian Rațiu, Șink Cosmin , Calinut Rațiu, Goja Daniel, Doru İluț, Jurge Ionuț, Havași Cristian, Bozintan Sorin, Butean Radu și Bogdan Tintelecan.
Antrenor: Sorin Bozântan.
Următorul meci pentru Sport Team Baia Mare, returul cu Smart Boys Baia Mare.