Old Boys Atletic Mocira-Sport Team Baia Mare

Old Boys Atletic Mocira 6 - 4 Sport Team Baia Mare
26 Apr 2024 - 18:00SACALASENI
Meciul s-a disputat vineri 26.04.2024, pe terenul din Sacalaseni.
Prima repriză a fost dominată în totalitate de echipă gazdă, care în primele 10 minute marchează de doua ori prin Perșe Claudiu și Domnița Călin.
Urmează să înscrie un gol și cei de la Sport Team prin Bogdan Bîrle, în min. 35, însă Atletic Mocira în mare ,,vervă” marchează de trei ori prin Marc Ovidiu, Mihăiță Lucaciu și Perșe Claudiu, apărarea celor de la Sport Team având în acest meci, o zi mai ,,proastă”. (1-5, min. 40 ).
Sport Team reduce scorul la 2-5, (min 45), tot prin Bogdan Bîrle, și astfel se încheie prima repriză.
În partea doua a jocului, gazdele mai reduc din ,,turație” și repriza este dominată de Sport Team, care marchează de două ori prin Cristian Bărbos și Dorin Pop(din 11 m), iar cei de la Atletic, o singură dată, prin Călin Domnița și meciul se încheie 4-6.
Arbitrajul a fost asigurat de Gabriel Pante, Lorand Farkaș și David Coț.
Repriza III-a s-a disputat tot la marginea terenului, cu ambele echipe la egalitate.