Unirea Seini-Sport Team Baia Mare 4-0(2-0). Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)

Fotbal old-boys.

Vineri 23.06.2017, de la ora 18.00, pe stadionul din Seini, s-a desfasurat partida de fotbal dintre echipa Unirea din localitate si Sport Team Baia Mare.
Meciul a fost in mare parte la discretia echipei din Seini, care a folosit in lot mai multi jucatori din cadrul echipei de Liga a IV-a.

19260214 1885477928389907 1444897342156735426 n
Primul gol a venit in min. 10, cand Artur Crisan scapa din marcaj si singur cu portarul Edi Costin, inscrie in dreapta acestuia.
La doar cateva minute, folosind aceeasi schema, Adrian Campan primeste o minge in adancime si ridica scorul la 2-0.
Pana la pauza jocul se echilibreaza, ambele echipe irosind ocazii de a marca.
Dupa reluare, in echipa din Baia Mare survin cateva modificari tactice si astfel, timp de 20 minute domina meciul, insa ratarile jucatorilor Japo Lukacs, Sorin Bozantan si Bogdan Birle, l-au evidentiat pe portarul seinean Darian Foltos.
Pe fondul dominarii jocului de catre baimareni, gazdele reusesc pe un contraatac sa mareasca scorul la 3-0, prin Larentiu Cozma, iar pana la final inscriu din nou prin Adrian Campan, scorul devenind 4-0.
Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Raul Cormos si Adrian Maris.

Echipele:
Unirea:Darian Foltos, Vasile Dobrican, Laurentiu Cozma, Tiberiu Farnati, Bogdan Tentea, Costin Bura, Mihaita Boje, Adrian Campan, Raul Barbus, Ovidiu Horotan, Artur Crisan, Vlad Bogdan, Stefan Craciun, Marius Morariu, Alin Ciobanu, Ioan Carausan si Vasile Czompa.Antrenor Stefan Craciun.

Sport Team:Edi Costin, Daniel Gheighis, Dorin Avram, Sorin Bozantan, Virgil Ratiu, Florin Frent, Ionut Simon, Sergiu Fagi, Florin Florea, Japo Lukacs, Ionut Pop, Gavrila Alin, Cristi Barbos, Bogdan Birle.Antrenor Ioan Marchis.

Urmatorul meci pentru Sport Team, va fi in 01.07.2017, la Curtici-Arad, cu echipa de old-boys Frontiera 1975 Curtici.