Sport Team-Haiducii Baia Mare 7-2(2-1). Featured

(0 votes)

Fotbal old-boys.

Aniversare cu o victorie, a meciului cu nr. 100, in contul echipei Sport Team.

sptbm

Meciul a avut loc miercuri 14.06.2017, de la ora 17.00, pe Stadionul Viorel Mateianu.

In prima repriza jocul a fost echilibrat, cu mai multe ocazii la ambele porti aparate de Darius Mihut, respectiv Bogdan Petrut.

Primii care inscriu de doua ori sunt cei de la Sport Team, in min. 23 si 25, prin Bogdan Birle si Alin Gavrila, oaspetii reusind sa reduca din handicap prin Bartolomeu Vakom, in min. 28, repriza I terminându-se 2-1.

Dupa doar 4 minute de la reluarea jocului, oaspetii benificiaza de o lovitura de pedeapsa si Bogdan Marchis inscrie pentru 2-2.

La acest scor, jucatorii de la Sport Team, sunt "treziți" de pe margine de antrenorul Ioan Marchis si astfel, jocul se desfasoara mai mult in terenul oaspetilor, acestia reusind sa inscrie cinci goluri consecutive prin Bogdan Birle, Bogdan Trif-2, Daniel Luputi si Cristian Barbos, scor final 7-2.

Astfel, jucatorii de la Sport Team si-au luat revansa dupa meciul anterior castigat de Haiducii cu 6-3.
Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Catalin Erdei si Raul Cormos.