Sidebar

12
Sun, Jul
Monday, 28 November 2016 06:28

Echipa de fotbal old-boys Sport Team Baia Mare a încheiat anul 2016 cu o victorie. Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)

A.C.S. Comuna Recea- Sport Team Baia Mare 2-3(1-2)

La sfârşitul săptămânii trecute, echipa de fotbal old-boys, Sport Team Baia Mare a disputat ultimul meci din anul 2016, pe terenul din satul Săsar, împotriva celor de la A.C.S. Comuna Recea.Astfel că, după o victorie în favoarea gazdelor şi un meci egal, al treilea meci dintre cele două echipe s-a terminat cu scorul de 3-2, la pauză 2-1 în favoarea băimărenilor.

Pe un teren foarte bun, cele două echipe au etalat un fotbal plăcut şi în spiritul fair-play-ului, cei care deschid scorul fiind băimărenii prin Florin Florea, în min. 10(0-1), iar la câteva minute Cristian  Bărbos majorează la 0-2.

Până la finalul primei reprize Darian Sabadâş, reuşeşte să reducă scorul la 1-2, printr-un şut plasat în dreapta portarului Edi Costin.20161124 161248

După reluare, echipa din Baia Mare, reuşeşte să marcheze din nou pe contraatac, prin acelaşi Cristian Bărbos, care primeşte în adâncime pe partea stângă, o pasă lungă de la Rareş Pop-Popescu şi singur cu portarul Dodo Prodan, şutează puternic de la aproximativ 16 m. în stânga acestuia, scorul devenind 1-3, în min. 78.

Echipa din Recea cu trei jucători din aceeaşi familie(Marian Sabadâş, Darian Sabadâş şi Denis Sabadâş) şi cu coordonatorul de joc Romulus Buia, după mai multe ratări la poarta băimărenilor apărată în repriza a doua de către Darius Mihuţ, reuşeşte să reducă scorul în min. 89, prin Călin Sabău şi astfel meciul se încheie 2-3.

În urma acestui meci, echipa Sport Team Baia Mare a ajuns la cifra 91, iar în 2016 a disputat 19 meciuri, terminându-se cu 11 victorii, 4 egaluri şi 4 înfrângeri, iar jucătorii ecestei echipe  au marcat 82 goluri.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Paul Bujor şi Bogdan Mircea.

Echipele:

A.C.S. Comuna Recea:Dodo Prodan, Lucian Muruga, Dachidan Chiş, Viorel Roman, Romulus Buia, Marian Sabadâş Marcel Nodiş, Călin Sabău, Darian Sabadâş, Radu Nemeş şi Denis Sabadâş.

Sport Team:Edi Costin, Darius Mihuţ, Virgil Raţiu, Dorin Avram, Vasile Terec, Bogdan Bîrle, Cristian Bărbos, Ionuţ Pop, Rareş Pop- Popescu, Bogdan Trif, Florin Florea, Japo Lukacs, Alin Gavrilă, Daniel Gheighiş şi Ioan Marchiş.